Değerli Sağlık Bilişimi Profesyonelleri;
Türkiye gibi hızlı gelişme ve adaptasyon becerisine sahip genç bir ülkede; sağlığın her alanında olduğu gibi sağlık bilişimi alanında da dünyanın örnek alacağı önemli başarılara şahit olmaktayız. 2014 yılından itibaren başarıyla gerçekleştirilen HIMSS Türkiye EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı ve HIMSS Emram Kriterleri bakımından Türkiye’nin katettiği mesafe, tüm bölge ülkeleri ve gelişmekte olan ülkeler bakımından Türkiye’yi rol model konumuna getirdi. Sonuçta; Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerini kapsayacak şekilde uluslararası bir etkinlik yapma gereği kaçınılmaz hale geledi. Sonuçta “HIMSS Türkiye”nin, bundan sonra “HIMSS Eurasia” adıyla bölgesel etkinlik olarak yapılmasına karar verildi.
Bu duygularla; “HIMSS Eurasia EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı”nı 2018 yılından itibaren İstanbul’da yapacak olmanın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.
T.C. Sağlık Bakanlığı’nın destek ve himayeleri başta olmak üzere, sağlık hizmet sunumunda önemli paya sahip üniversitelerin, özel hastanelerin, SGK ve benzeri kuruluşların işbirliği ve bölge ülkelerinin sağlık otoritelerinin katılımıyla gerçekleşecek “HIMSS Eurasia’18” Etkinliği; en iyi IT uygulamaları ve inovasyona dayalı çözümlerle buluşma fırsatları oluşturacak. Böylece sağlık sektörünü dönüştürebilmenin yollarını birlikte keşfedeceğiz.
Sağlık Bilişimi Fuarı kapsamında Dijital Hastane, E-Sağlık, Sağlıkta Akıllı Sistemler ve Teknolojiler ve Sağlık Bilişimi alanında ileri uygulamalar, yeni teknolojiler sağlık yöneticileri ve sağlık bilişimi profesyonelleri ile buluşacaktır. EMRAM eğitim konferansı kapsamında Sağlık Bilişiminde otorite konuşmacılar
HIMSS Eurasia’18 ile ilgili daha geniş ve güncel bilgi için www.himsseurasia.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Sürekli değişen ve gelişen sağlık bilişimi alanında, yeni uygulama ve gelişmeleri keşfetmek için Tüm sağlık profesyonelleri ve sağlık yöneticilerini 25-27 Ekim 2018 tarihlerinde Pullman Hotel Yenibosna – İstanbul’da gerçekleştirilecek olan HIMSS Eurasia’18 Konferansı ve Fuarına davet ediyoruz.

 

Dr. Şuayip BİRİNCİ
T.C. Sağlık Bakanlığı
Bakan Yardımcısı

Harold “Hal” WOLF
III, Başkan & CEO, HIMSS, USA