2020 Hakkında

Değerli Sağlık Bilişimi Profesyonelleri;

Türkiye’nin sağlıkta dijital dönüşüm başarısı ve HIMSS Emram Kriterleri bakımından kat ettiği mesafe, tüm bölge ülkeleri ve gelişmekte olan ülkeler bakımından Türkiye’yi rol model konumuna getirdi. Sonuçta; Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerini kapsayacak şekilde uluslararası bir etkinlik olarak “HIMSS Avrasya” etkinliğini İstanbul’da yapma kararının ne kadar yerinde olduğunu HIMSS’19 Eurasia’da 32 ülkeden 3000 den fazla ziyaretçinin bir araya gelmesi bizlere göstermiştir.

Bu duygularla; HIMSS’20 Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı’nı 26-28 Ekim 2020 tarihlerinde, yine kıtaların kavuştuğu İstanbul’da yapacak olmanın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın destek ve himayeleri başta olmak üzere, üniversitelerin, özel hastanelerin, SGK ve benzeri kuruluşların işbirliği ve bölge ülkelerinin sağlık otoritelerinin katılımıyla gerçekleşecek “HIMSS’20 Eurasia” etkinliği; en iyi IT uygulamaları ve inovasyona dayalı sağlık çözümleriyle buluşma fırsatları oluşturacak. Böylece sağlık sektöründe güncel gelişmeleri ve geleceği birlikte keşfedeceğiz.

Sağlık Bilişimi Fuarı kapsamında Dijital Hastane, E-Sağlık, Sağlıkta Akıllı Sistemler ve Teknolojiler, Sağlık Bilişimi alanında ileri uygulamalar, yapay zeka ve yeni teknolojiler sağlık yöneticileri ve sağlık bilişimi profesyonelleri ile buluşacaktır. HIMSS’20 Eurasia ile ilgili daha geniş ve güncel bilgi için www.himsseurasia.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sürekli değişen ve gelişen sağlık bilişimi alanında, yeni uygulama ve gelişmeleri keşfetmek için Tüm sağlık profesyonelleri ve sağlık yöneticilerini 26-28 Ekim 2020 tarihlerinde kıtaların kavuştuğu İstanbul’da buluşmaya davet ediyoruz.

Dr. Şuayip BİRİNCİ 
T.C. Sağlık Bakanlığı
Bakan Yardımcısı

Harold “Hal” WOLF III
Başkan & CEO, HIMSS, USA