Değerli Sağlık Bilişimi Profesyonelleri;

Türkiye gibi hızlı gelişme ve adaptasyon becerisine sahip genç bir ülkede; sağlığın her alanında olduğu gibi sağlık bilişimi alanında da dünyanın örnek alacağı önemli başarılara şahit olmaktayız. 2014 yılından itibaren başarıyla gerçekleştirilen HIMSS Türkiye EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı ve bu kapsamda HIMSS Emram Kriterleri bakımından Türkiye’nin kat ettiği mesafe, tüm bölge ülkeleri ve gelişmekte olan ülkeler bakımından Türkiye’yi rol model konumuna getirdi. Sonuçta; Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerini kapsayacak şekilde uluslararası bir etkinlik olarak “HIMSS Avrasya” yapma gereği kaçınılmaz hale gelmiş ve 2018 yılında yapılan Himss’18 Avrasya etkinliğine yüksek düzeyde uluslararası katılım ve ilgi, bu yolda doğru adımların ve gelişmelerin göstergesi olmuştur.

Bu duygularla; “HIMSS’19 Eurasia EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı”nı 29-31 Ekim 2019 tarihlerinde kıtaların kavuştuğu İstanbul’da yapacak olmanın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın destek ve himayeleri başta olmak üzere, üniversitelerin, özel hastanelerin, SGK ve benzeri kuruluşların işbirliği ve bölge ülkelerinin sağlık otoritelerinin katılımıyla gerçekleşecek “HIMSS’19 Eurasia” Etkinliği; en iyi IT uygulamaları ve inovasyona dayalı sağlık çözümleriyle buluşma fırsatları oluşturacak. Böylece sağlık sektöründe güncel gelişmeleri ve geleceği birlikte keşfedeceğiz.

Sağlık Bilişimi Fuarı kapsamında Dijital Hastane, E-Sağlık, Sağlıkta Akıllı Sistemler ve Teknolojiler, Sağlık Bilişimi alanında ileri uygulamalar, yapay zeka ve yeni teknolojiler sağlık yöneticileri ve sağlık bilişimi profesyonelleri ile buluşacaktır.

HIMSS’19 Eurasia ile ilgili daha geniş ve güncel bilgi için www.himsseurasia.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sürekli değişen ve gelişen sağlık bilişimi alanında, yeni uygulama ve gelişmeleri keşfetmek için Tüm sağlık profesyonelleri ve sağlık yöneticilerini 29-31 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan HIMSS’19 Eurasia Konferansı ve Fuarına davet ediyoruz.

 

Dr. Şuayip BİRİNCİ
T.C. Sağlık Bakanlığı
Bakan Yardımcısı

Harold “Hal” WOLF
III, Başkan & CEO, HIMSS, USA