2019 Hakkında

Değerli Sağlık Bilişimi Profesyonelleri;

Türkiye gibi hızlı gelişme ve adaptasyon becerisine sahip genç bir ülkede; sağlığın her alanında olduğu gibi sağlık bilişimi alanında da dünyanın örnek alacağı önemli başarılara şahit olmaktayız. 2014 yılından itibaren başarıyla gerçekleşen HIMSS Türkiye EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı ve bu kapsamda HIMSS EMRAM kriterleri bakımından Türkiye’nin kat ettiği mesafe, tüm bölge ülkeleri ve gelişmekte olan ülkeler açısından Türkiye’yi rol model konumuna getirdi.

Sonuçta; Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerini kapsayacak şekilde uluslararası bir etkinlik olarak “HIMSS Avrasya”yı yapma gereği kaçınılmaz hale gelmiş ve geçtiğimiz yıl düzenlenen HIMSS’18 Avrasya etkinliğine gösterilen yüksek düzeyde uluslararası katılım ve ilgi, bu yolda doğru adımların ve gelişmelerin yaşandığının göstergesi olmuştur.

Bu duygularla; “HIMSS’19 Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı”nı 29 Ekim – 1 Kasım 2019 tarihlerinde kıtaların kavuştuğu İstanbul’da yapacak olmanın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın destek ve himayeleri başta olmak üzere, üniversitelerin, özel hastanelerin, SGK ve benzeri kuruluşların işbirliği ve bölge coğrafyadaki ülkelerin sağlık otoritelerinin katılımıyla gerçekleşecek “HIMSS’19 Eurasia”, katılımcılarına en iyi IT uygulamaları ve inovasyona dayalı sağlık çözümleriyle buluşma fırsatları sunacak. Böylece sağlık sektöründe güncel gelişmeleri ve geleceği birlikte keşfedeceğiz.

Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Fuarı kapsamında Dijital Hastane, E-Sağlık, sağlıkta akıllı sistemler ve teknolojiler, sağlık bilişimi alanında ileri uygulamalar, yapay zeka ve yeni teknolojiler sağlık yöneticileri ve sağlık bilişimi profesyonelleri ile buluşacak.

Sürekli değişen ve gelişen sağlık bilişimi alanında yeni uygulama ve gelişmeleri keşfetmek için tüm sağlık profesyonelleri ve sağlık yöneticilerini 29 Ekim – 1 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek olan HIMSS’19 Eurasia Konferansı ve Fuarına davet ediyoruz.

Dr. Şuayip BİRİNCİ 
T.C. Sağlık Bakanlığı
Bakan Yardımcısı

Harold “Hal” WOLF 
III, Başkan & CEO, HIMSS, USA