2020 Hakkında

Değerli Sağlık Bilişimi Profesyonelleri; 

Türkiye’nin sağlıkta dijital dönüşüm başarısı ve HIMSS Emram Kriterleri bakımından kat  ettiği mesafe, tüm bölge ülkeleri ve gelişmekte olan ülkeler bakımından Türkiye’yi rol model  konumuna getirdi. Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerini kapsayacak şekilde uluslararası bir  etkinlik olarak; HIMSS’19 Eurasia’da 32 ülkeden 3000 den fazla ziyaretçinin bir araya gelmesi,  Türkiye’nin bu başarısını daha da pekiştirmiştir. 

Pandemi sonrası yeni normalde; HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı  ve Fuarı ile 11-13 Kasım tarihlerinde sizlere harika bir dijital konferans ve fuar deneyimi  yaşatmaya hazırlanıyoruz. 

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın destek ve himayeleri başta olmak üzere, üniversitelerin, özel  hastanelerin işbirliği ve bölge ülkelerinin sağlık otoritelerinin dijital ortamda ve interaktif  katılımıyla gerçekleşecek “HIMSS + Eurasia” konferansında; pandemi sonrası inovasyona  dayalı sağlık çözümleri ve en iyi IT uygulamaları ile buluşma fırsatları oluşturacak. Böylece  sağlık sektöründe güncel gelişmeleri ve geleceği birlikte keşfedeceğiz. 

Sağlık Bilişimi Fuarı kapsamında Dijital Hastane, E-Sağlık, Sağlıkta Akıllı Sistemler ve  Teknolojiler, Sağlık Bilişimi alanında ileri uygulamalar, yapay zeka ve yeni teknolojiler sağlık  yöneticileri ve sağlık bilişimi profesyonelleri ile buluşacaktır.  

HIMSS + Eurasia ile ilgili daha geniş ve güncel bilgi için www.himsseurasia.com sitesini ziyaret  edebilirsiniz. 

Sürekli değişen ve gelişen sağlık bilişimi alanında, yeni uygulama ve gelişmeleri keşfetmek  için Tüm sağlık profesyonelleri ve sağlık yöneticilerini 11-13 Kasım 2020 tarihlerinde yapılacak  dijital toplantılara davet ediyoruz.

Dr. Şuayip BİRİNCİ 
T.C. Sağlık Bakanlığı
Bakan Yardımcısı

Harold “Hal” WOLF III
Başkan & CEO, HIMSS