2022 Hakkında

Değerli Sağlık Bilişimi Profesyonelleri;

Türkiye’nin sağlıkta dijital dönüşüm başarısı ve HIMSS EMRAM Kriterleri bakımından kat ettiği mesafe, tüm bölge ülkeleri ve gelişmekte olan ülkeler bakımından Türkiye’yi rol model konumuna getirdi. Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerini kapsayacak şekilde uluslararası bir etkinlik olarak HIMSS + Eurasia 2020 yılı dijital etkinliğinde 85 ülkeden 3225 ziyaretçi ve 2021 yılı hibrit etkinliğinde 25 ülkeden 700’ün üzerinde fiziki ve 1500’ün üzerinde dijital katılımcının bir araya gelmesi Türkiye’nin bu başarısını daha da pekiştirmiştir. 

Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı ile 10-12 Kasım tarihleri arasında sizleri Antalya’da buluşturmaya hazırlanıyoruz. Yine hibrit bir etkinlik olarak dijital sağlık alanında tüm dünyadan sağlık profesyonellerinin dijital platformda da katılımını bekliyoruz. 

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın destek ve himayeleri başta olmak üzere üniversitelerin ve özel hastanelerin işbirliği ve bölge ülkelerinin sağlık otoritelerinin aktif katılımıyla gerçekleşecek HIMSS + Eurasia Konferansı; katılımcılarına inovasyona dayalı sağlık çözümleri ve en iyi IT uygulamaları ile buluşma fırsatı sunacak. Böylelikle sağlık sektöründe güncel gelişmeleri ve geleceği birlikte keşfedeceğiz.

Dijital hastane, e-sağlık, sağlıkta akıllı sistemler ve teknolojiler, yeni teknolojiler, yapay zekâ ve ileri uygulamaların sergileneceği sağlık bilişimi fuarı da bu kapsamda sağlık bilişim firmaları ile kamu, özel sektör ve akademiden sağlık yöneticileri ve sağlık IT profesyonellerini aynı çatı altında buluşturacak. Sektör oyuncularının ticari bağlantılar kurarak işbirliği fırsatları yakalayabileceği fuar alanının yanı sıra etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek B2B görüşmeler de hedef kurum ve alıcılarla görüşme imkânları sağlayacak.

HIMSS + Eurasia ile ilgili daha geniş ve güncel bilgi için www.himsseurasia.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sürekli değişen ve gelişen sağlık bilişimi alanında, yeni uygulama ve gelişmeleri keşfetmek amacıyla tüm sağlık profesyonelleri ve sağlık yöneticilerini 10-12 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak etkinliklere davet ediyoruz.

Dr. Şuayip BİRİNCİ 
T.C. Sağlık Bakanlığı
Bakan Yardımcısı

Harold “Hal” WOLF III
Başkan & CEO, HIMSS