2023 Hakkında

Değerli Sağlık Bilişimi Profesyonelleri;

Türkiye’nin sağlıkta dijital dönüşüm başarısı ve HIMSS EMRAM Kriterleri bakımından kat ettiği mesafe, tüm bölge ülkeleri ve gelişmekte olan ülkeler bakımından Türkiye’yi rol model konumuna getirdi.

Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerini kapsayacak şekilde uluslararası bir etkinlik olan “HIMSS + Eurasia Sağlık Teknolojileri Konferansı ve Fuarı” son 10 yıldır olduğu gibi 2023 Kasım ayında, yine 50 den fazla bölge ülkesinden binlerce sağlık profesyonelini İstanbul’da bir araya getirecektir.

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın destek ve himayeleri başta olmak üzere üniversitelerin ve özel hastanelerin işbirliği ve bölge ülkelerinin sağlık otoritelerinin aktif katılımıyla gerçekleşecek HIMSS Eurasia Konferansı; katılımcılarına inovasyona dayalı sağlık çözümleri ve en iyi IT uygulamaları ile buluşma fırsatı sunacak. Böylelikle sağlık sektöründe güncel gelişmeleri ve geleceği birlikte keşfedeceğiz.

Dijital hastane, e-sağlık, sağlıkta akıllı sistemler ve teknolojiler, inovasyona dayalı yeni teknolojiler, yapay zekâ ve ileri uygulamaların sergileneceği sağlık bilişimi fuarı da bu kapsamda sağlık bilişim firmaları ile kamu, özel sektör ve akademiden sağlık yöneticileri ve sağlık IT profesyonellerini aynı çatı altında buluşturacaktır.

Sektör oyuncularının ticari bağlantılar kurarak işbirliği fırsatları yakalayabileceği fuar alanının yanı sıra etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek B2B görüşmeler de hedef kurum ve alıcılarla görüşme imkânları sağlayacaktır.

HIMSS Eurasia ile ilgili daha geniş ve güncel bilgi için www.himsseurasia.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sürekli değişen ve gelişen sağlık bilişimi ve teknolojileri alanında, yeni uygulama ve gelişmeleri keşfetmek amacıyla tüm sağlık profesyonelleri ve sağlık yöneticilerini 22-24 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak etkinliklere davet ediyoruz.

Dr. Şuayip BİRİNCİ 
T.C. Sağlık Bakanlığı
Bakan Yardımcısı

Harold “Hal” WOLF III
Başkan & CEO, HIMSS