2023 Hakkında

Değerli Sağlık Bilişimi Profesyonelleri;

Türkiye’nin sağlıkta dijital dönüşüm başarısı ve HIMSS EMRAM Kriterleri bakımından kat ettiği mesafe, tüm bölge ülkeleri ve gelişmekte olan ülkeler bakımından Türkiye’yi rol model konumuna getirdi.

Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerini kapsayacak şekilde uluslararası bir etkinlik olan “HIMSS + Eurasia Sağlık Teknolojileri Konferansı ve Fuarı” son 10 yıldır olduğu gibi 2023 Kasım ayında, yine 50 den fazla bölge ülkesinden binlerce sağlık profesyonelini İstanbul’da bir araya getirdi.

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın destek ve himayeleri başta olmak üzere üniversitelerin ve özel hastanelerin işbirliği ve bölge ülkelerinin sağlık otoritelerinin aktif katılımıyla gerçekleşen HIMSS Eurasia Konferansı; katılımcılarına inovasyona dayalı sağlık çözümleri ve en iyi IT uygulamaları ile buluşma fırsatı sundu. 

Dijital hastane, e-sağlık, sağlıkta akıllı sistemler ve teknolojiler, inovasyona dayalı yeni teknolojiler, yapay zekâ ve ileri uygulamaların sergilendiği sağlık bilişimi fuarı da bu kapsamda sağlık bilişim firmaları ile kamu, özel sektör ve akademiden sağlık yöneticileri ve sağlık IT profesyonellerini aynı çatı altında buluşturdu.

Sektör oyuncularının ticari bağlantılar kurarak iş birliği fırsatları yakaladığı fuar alanının yanı sıra etkinlik kapsamında sergilenen Smart Hospital inovasyon alanında ziyaretçilere eşsiz deneyimler yaşama fırsatı sunuldu. 

HIMSS Eurasia ile ilgili daha geniş ve güncel bilgi için www.himsseurasia.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sürekli değişen ve gelişen sağlık bilişimi ve teknolojileri alanında, yeni uygulama ve gelişmeleri keşfetmek amacıyla tüm sağlık profesyonelleri ve sağlık yöneticilerini önümüzdeki dönemde yeniden bir araya getirme hazırlıklarına şimdiden başlamış bulunuyoruz. Bu vesile ile tüm katılımcı ve ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.