Bireysel sağlığın ve sağlık sistemlerinin güçlendirilmesi ve hastalıklarla mücadelede teknolojinin rolü

HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı’nda “Bireysel sağlığın ve sağlık sistemlerinin güçlendirilmesi ve hastalıklarla mücadelede teknolojinin rolü” başlıklı oturum gerçekleşti.
Bireysel sağlığın ve sağlık sistemlerinin güçlendirilmesi ile hastalık yönetiminde teknolojinin kullanımının konuşulduğu oturumda Sağlık Yöneticisi Prof. Dr. Melih BulutKoç Üniversitesi Psikyatri ve Biyoinformatik Profesörü Prof. Dr. Bedirhan Ustun, S.B. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Dr. Banu EKİNCİYesil Science’den Dr. Yusuf Yesil, M.D. ve Esri Türkiye Çözüm Mimarı Dilara Hakyemez konuşmacı olarak yer aldı. Hastalık izlem modelleri, sağlık hizmet sunumu standartları, hastalık yönetim platformu, hasta kayıt, veri kullanımı, tedavi planı ve önerilerin izlenmesi gibi süreçlerin de ele alındığı oturumda mobil uygulamalar ve geleceğin teknolojileri de konuşuldu.
T.C. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS ev sahipliğinde Ekspoturk organizasyonu ile gerçekleşen etkinliğe ilişkin detayları www.himsseurasia.com adresinden takip edebilirsiniz ! 👈


👇👇👇

#HIMSS #HIMSSEurope #HIMSSEurasia #DigitalHealth #MobileHealth #DijitalSağlık #TeleHealth #Telemedicine #Vaccine