DİJİTAL HASTANE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI – 14-15 MAYIS 2018 / İSTANBUL

tto.medipol.edu.tr

14-15 MAYIS 2018 / İSTANBUL

Sağlık Bakanlığı, HIMSS Avrupa ve İstanbul Medipol Üniversitesi arasında imzalanan üçlü protokol kapsamında yürütülen çalışmalar kapsamında 2018 yılı çalıştaylarına başlandı. Hastanelerin Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşabilmeleri için düzenlenen Dijital Hastane Değerlendirme Toplantılarının ilki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi ev sahipliğinde 14-15 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. Bu toplantıya İstanbul hastanelerinin yanı sıra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Düzce, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illerindeki hastanelerden yöneticiler katılım gösterdi.

Toplantıda Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. İlker KÖSE ‘2018 HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda 2017 yılında yürütülen HIMSS çalışmaları ile 2018 yılında güncellenmiş olan HIMSS EMRAM kriterleri anlatıldı ve hastanelerin Seviye 6 için izlemeleri gereken adımlar paylaşıldı.

Çalıştayın ilk gününde Bahçelievler Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Adnan DEVELİOĞLU ve Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi Hemşiresi Kadriye KÖSE tarafından ‘HIMSS Seviye 6 Süreçleri’ sunumu gerçekleştirildi. Çalıştayın ikinci gününde ise Eyüp Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan KARAMAN ve Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Zafer KESKİN tarafından ‘HIMSS Seviye 6 Süreçleri’ sunumu gerçekleştirildi. Hastanelerimiz sunum yaptıkları oturumlarda HIMSS EMRAM Seviye 6 hazırlıkları sürecindeki deneyimlerini ve kazanımlarını paylaştılar.