DİJİTAL HASTANE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI – 22 HAZİRAN 2018 / GAZİANTEP

tto.medipol.edu.tr

22 HAZİRAN 2018 / GAZİANTEP

Sağlık Bakanlığı, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Avrupa işbirliği ile yürütülen çalışmalar kapsamında 2018 yılı Dijital Hastane Çalıştayları devam ediyor. Hastanelerin Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşabilmeleri için düzenlenen Dijital Hastane Değerlendirme Toplantılarının ikincisi Gaziantep Üniversitesi ev sahipliğinde 22 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Bu toplantıya Gaziantep hastanelerinin yanı sıra Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mersin, Osmaniye, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ illerindeki hastanelerden yöneticiler katılım gösterdi.

Toplantıda Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. İlker KÖSE ‘2018 HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda 2017 yılında yürütülen HIMSS çalışmaları ile 2018 yılında güncellenmiş olan HIMSS EMRAM kriterleri anlatıldı ve hastanelerin Seviye 6 için izlemeleri gereken adımlar paylaşıldı.

Çalıştayda Hatay İl Sağlık Müdürlüğü adına Uzman Mehmet DÖNER, Adıyaman Besni Devlet Hastanesi adına Dr. Burhan DOST tarafından ‘HIMSS Seviye 6 Süreçleri’ sunumu gerçekleştirildi. Hastanelerimiz sunum yaptıkları oturumlarda HIMSS EMRAM Seviye 6 hazırlıkları sürecindeki deneyimlerini ve kazanımlarını paylaştılar.