DİJİTAL HASTANE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI – 29 HAZİRAN 2018 VAN

tto.medipol.edu.tr

29 HAZİRAN 2018 VAN

Sağlık Bakanlığı, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Avrupa işbirliği ile yürütülen çalışmalar kapsamında 2018 yılı Dijital Hastane Çalıştayları devam ediyor. Hastanelerin Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşabilmeleri için düzenlenen Dijital Hastane Değerlendirme Toplantılarının üçüncüsü Van İl Sağlık Müdürülüğü ev sahipliğinde 29 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Bu toplantıya Van hastanelerinin yanı sıra Bingöl, Bitlis, Hakkari, Muş, Siirt, Şırnak, Ağrı, Iğdır, Kars, Tunceli ve Batman illerindeki hastanelerden yöneticiler katılım gösterdi.

Toplantıda Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. İlker KÖSE ‘2018 HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda 2017 yılında yürütülen HIMSS çalışmaları ile 2018 yılında güncellenmiş olan HIMSS EMRAM kriterleri anlatıldı ve hastanelerin Seviye 6 için izlemeleri gereken adımlar paylaşıldı.

Çalıştayda Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet PARLAK, Hakkari Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Akay EDİZSOY tarafından ‘HIMSS Seviye 6 Süreçleri’ sunumu gerçekleştirildi. Hastanelerimiz sunum yaptıkları oturumlarda HIMSS EMRAM Seviye 6 hazırlıkları sürecindeki deneyimlerini ve kazanımlarını paylaştılar.