DİJİTAL HASTANE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI – 5 TEMMUZ 2018 KONYA

tto.medipol.edu.tr

5 TEMMUZ 2018 KONYA

Sağlık Bakanlığı, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Avrupa işbirliği ile yürütülen çalışmalar kapsamında 2018 yılı Dijital Hastane Çalıştayları devam ediyor. Hastanelerin Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşabilmeleri için düzenlenen Dijital Hastane Değerlendirme Toplantılarının dördüncüsü Konya İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde 5 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Bu toplantıya Konya hastanelerinin yanı sıra Aksaray, Antalya, Eskişehir, Isparta, Karaman, Afyonkarahisar, Nevşehir, Niğde illerindeki hastanelerden yöneticiler katılım gösterdi.

Toplantıda Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. İlker KÖSE ‘2018 HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda 2017 yılında yürütülen HIMSS çalışmaları ile 2018 yılında güncellenmiş olan HIMSS EMRAM kriterleri anlatıldı ve hastanelerin Seviye 6 için izlemeleri gereken adımlar paylaşıldı. Ayrıca Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünden Esra ZEHİR de “Dijitalleşme Süreci ve Hedeflerimiz” başlıklı bir sunumu ile hastanelerin dijitalleşmelerine katkı sunan projelerine değindi.

Çalıştayda Konya Kadınhanı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Ali ÇİÇEKLER ve Isparta Şehir Hastanesinden Feyzullah KARABACAK tarafından ‘HIMSS Seviye 6 Süreçleri’ sunumu gerçekleştirildi. Hastanelerimiz sunum yaptıkları oturumlarda HIMSS EMRAM Seviye 6 hazırlıkları sürecindeki deneyimlerini ve kazanımlarını paylaştılar.