Dijital hastane yolunda çözüm ortağı synedra AIM

Dijital hastane yolunda çözüm ortağı synedra AIM, HIMSS’18 Eurasia’da yerini aldı. 25-27 Ekim 2018 tarihleri arasında, İstanbul Pullman Otel’de gerçekleşecek etkinlik; eğitim programları, nitelikli konuşmacılar ve paneller, yuvarlak masa toplantıları, çalıştaylar, çevre ülkelerden yabancı sağlık yöneticileri ile işbirliği görüşmeleri ve yeni iş fırsatları ile sağlık bilişimi alanındaki tüm partnerler için cazibe merkezi…

Ürün ve hizmetleri ile Hastanelerin dijitalleşme sürecinde aktif olarak yer alan synedra AIM de HIMSS’18 Eurasia’da…
T.C. Sağlık Bakanlığı UBB onaylı ve IHE, DİCOM, HL7, PDF/A, standartlarına uygun sertifikalı bir ürün olan synedra AIM, geniş ürün yelpazesi ile hastanelerin dijitalleşme sürecinde aktif rol oynuyor.

synedra AIM’e entegre edilmiş bir modül olan synedra View, sağlık kuruluşunuzun tüm alanları için çok yönlü tasarlanmış, klinisyenelerin görüntüleme, radyologların raporlama iş akışına uygun, doküman, resim, DICOM, Non-DICOM ve diğer multimedya verilerini görüntüleyip işleyebilelen bir Viewer olarak öne çıkıyor.

synedra Web, tıbbi verilerin güvenli ve hızlı bir şekilde diğer sağlık kuruluşlarıyla paylaşıldığı ve doktorlara mobil cihazlar üzerinden her yerden görüntüleme özelliği sunan bir platform hizmeti görürken synedra import, resimler, multimedya dosyaları ve dokümanlar da dahil olmak üzere tıbbi verilerin kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde arşivlenmesine olanak sağlıyor.

Synedra Video sayesinde ise video dokümantasyonu ve arşivleme yapılabildiği gibi sistem farklı tıbbi cihazlardan alınan tüm video sinyallerini destekliyor.

Sağlık kuruluşlarının tüm uzmanlık alanlarını kapsayan ve verilerini saklayan bir Sağlık Hizmetleri Yönetim Platformu olan synedra AIM, hastanelerin mevcut çözümleri ile kombine edilebildiği gibi gereksinimler doğrultusunda genişletilebiliyor.

Kağıtsız hastane olarak synedra
Dijital hastanenin ana yapı taşlarından biride kağıtsız çalışabilecek şartların oluşmuş olmasıdır. Synedra tıbbi evrensel arşivi ile taratılan hasta dokümanlarını yada dijital ortamda saklanan verileri, ayrıca HBYS’deki hasta raporlarını kolay ve güvenli bir şekilde hasta dosyasına ekleyebilirsiniz. Bunun yanında synedra dijital arşivi sağlık kuruluşunuzun diğer departmanlarına da işletme, muhasebe vb. revizyon kontrollü olarak arşivleme olanağı sunmaktadır.

Sağlık kuruluşundaki tüm veriler için evrensel bir arşiv (çekimler, vidyolar, dokümanlar, resimler) yatırım maliyetlerini büyük bir oranda düşürüdüğü gibi, tüm veriler için tek bir viewer işleyişi optimize ettiği gibi eğitim maaliyetlerinide en asgari düzeye indirmektedir. Synedra HBYS ve RİS entegrasyonları arabirim karışılıklığına son verdiği gibi, esnek ve yetenekli yetkilendirme sayesinde en üst düzeyde veri koruması sağlamaktadır.