Dijital sağlık ekosistemleri oluşturma-ülke vaka örnekleri

HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı’nda “Dijital sağlık ekosistemleri oluşturma-ülke vaka örnekleri” başlıklı oturuma T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı | Republic Of Turkey Ministry of Industry and Technology, Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih KACIR, HIMSS Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Gürhan Zincircioglu,MD,FHIMSSTicbiomed (Açık İnovasyonu Teşvik Eden Dijital Sağlık Derneği) Direktörü Jorge Gonzalez Olalla, İsveç Health-IT Nordic Direktörü Marianne Larsson ve Sisoft Healthcare Information Systems Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Nejat Çakmak konuşmacı olarak yer aldı.

Bilişim çözümlerinin sağlık hizmet sunumunda artık hayati öneme sahip olduğuna dikkat çekilen oturumda ülke-vaka örnekleri üzerinden dijital sağlık ekosistemi oluşturma süreçleri konuşuldu.

Covid 19 pandemisi sürecinde dijital sistemlerde yapılan değişiklik ve güncellemelerden de bahsedilerek hastaların MHRS sistemlerinden görüntülü randevu almaları, hasta doktor arasında görüntülü bağlantı, görüntülü görüşme sonrasında hekimin hastanın tedaviye ihtiyacı olduğuna karar vermesi halinde hasta nakli sağlanması ve MHRS ile entegre temas riski azaltılmış telesağlık çözümlerinden bahsedildi.Bilişim çözümlerinin sağlık hizmet sunumunda artık hayati öneme sahip olduğuna dikkat çekilen oturumda ülke-vaka örnekleri üzerinden dijital sağlık ekosistemi oluşturma süreçleri konuşuldu.

Sponsor: Sisoft

T.C. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS ev sahipliğinde Ekspoturk organizasyonu ile gerçekleşen etkinliğe ilişkin detayları www.himsseurasia.com adresinden takip edebilirsiniz ! 👈

👇👇👇

#HIMSS #HIMSSEurope #HIMSSEurasia #DigitalHealth #MobileHealth #DijitalSağlık #TeleHealth #Telemedicine #Vaccine