EurasiaStart HIMSS Eurasia’da

EurasiaStart HIMSS Eurasia’da

HIMSS’19 Eurasia, 30 Ekim – 1 Kasım 2019 tarihleri arasında, İstanbul Pullman Hotel’de EurasiaStart’a ev sahipliği yapacak. Sağlık Start-up’larını sektör liderleri, yatırımcılar, danışmanlık firmaları ve kuluçka merkezleri ile bir araya getirmeyi ve uluslararası proje teşviklerini geliştirmeyi misyon edinen EurasiaStart, HIMSS’19 Eurasia Start-up alanında yer almak isteyen sağlık girişimcilerinin başvurularını bekliyor.

Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci ve TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Adil Mardinoğlu’nun dönem başkanlıklarını yürüttüğü ve geleceğin inşasında sürdürülebilir sağlık endüstrisi için sağlık Start-up’larının gelişimini destekleyen ekosistemin kurulmasını amaçlayan bir hareket olan EurasiaStart, HIMSS’19 Eurasia’da yer alarak sağlık girişimciliği aktörlerini biraraya getirmeyi hedefliyor. Bu alanda sağlık Start-up’ları biraraya getirilerek potansiyel yatırımcılarla tanışmaları ve dünyaya açılmalarına önayak olunacak. Start-up’ların etkinliğe katılım sağlayabilmeleri için öncelikle https://eurasiastart.com/ adresinden başvuru yapmaları gerekiyor.

Koordinasyonunu Ekspoturk Yönetim Kurulu Başkanı Beşir Kemal Şahin ve Medipol Üniversitesi’nden Dr. Muhammed İkbal Alp’ın yürüttüğü EurasiaStart’ın deneyimli ön jürisi tarafından başvurulardan seçilecek 12 Start-up etkinlikte yer alabilecek ve bu Start-up’lar arasından seçilecek 2 Start-up’a HIMSS Amerika veya HIMSS Avrupa kongresine katılarak uluslararası yatırımcılarla buluşma fırsatı sağlanacak.