Fujifilm Medical Informatics, ‘Dijital Hastane Sistemleri’ndeki İddiasını Sürdürüyor

[column width=”1/1″ last=”true” title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

Fujifilm’in yoğun Ar-Ge yatırımları sayesinde sürekli geliştirilen ve dünya genelinde büyük ses getiren medikal çalışmaları, “Medical Informatics” alanında da önemli bir yer tutuyor. Dijital Hastane Sistemleri kapsamında geliştirilen Synapse VNA, Synapse Pacs, Synapse 3D, Synapse Mobility ve PWM RIS, yurt içinde ve yurt dışında pek çok hastanede başarıyla kullanılıyor.

Güvenli ve yönetilmesi kolay depolama sistemi olarak ön plana çıkan Synapse VNA, hasta görüntüleme kayıtlarına erişimin yanında, tüm sağlık bilgi sistemlerinin birbirine bağlanmasını sağlıyor. Hastanede üretilen DICOM ve DICOM olmayan kurumsal klinik görüntülerin depolanması işlemlerini gerçekleştirdiği gibi kendine özgü iş akışını kullanarak tüm kurumsal görüntülerin birbirine bağlanması ve tek bir yerde kataloglanmasını sağlıyor ve hastanın tüm dosyasına erişimi mümkün hale getiriyor.

Tıbbi görüntüleme ve bilgi yönetim sistemi olan Synapse Pacs, tüm modalitelerde çok sayıda görüntü bilgisinin arşivlenmesi, dağıtılması ve tek bir sistemle yönetilmesini sağlıyor. Yeni nesil web teknolojisine sahip ilk Pacs sistemi olan Synapse, isteğe bağlı sıkıştırma ve büyük dosyalara erişimden bağımsız olarak hızlı ve kolay erişim için en son Wavelet sıkıştırma teknolojisini kullanıyor. Radyoloji görüntüleme hizmetlerinin yönetiminde devrim yaratan ve yüksek kaliteli görüntüler ile görüntü teşhisini destekleyen Synapse, çok sayıda görüntü işleme özelliği ve hızlı gelişen medikal alanda heyecan verici yeni olanaklar sunuyor.

Fujifilm’in kapsamlı kurumsal görüntüleme portföyünün önemli bir bileşeni olan Synapse 3D ise, gelişmiş görselleştirme yazılımı, 3 boyutlu görüntüleri oluşturma ve analiz etmek için 50 özel uygulama kullanarak sağlık profesyonellerine yorumlama, raporlama ve tedavi planlamasında yardımcı oluyor.

Synapse Mobility, Collaboration özelliği ile birden fazla kullanıcının hasta verilerine aynı anda ve hızlı bir şekilde erişmesine olanak sağlıyor. Mevcut güçlü ve esnek ileri düzey görselleştirme araçlarının çoğunu destekleyen Synapse sayesinde görüntüler 2D, 3D ve MIP / MPR işlevselliği kullanılarak manipüle edilebiliyor. Tarayıcı ve işletim sistemi bağımsız çalışan Synapse ile tablet, cep telefonu ve tüm bilgisayarlardan erişim sağlanabiliyor.

Fujifilm Türkiye tarafından radyologların istekleri doğrultusunda geliştirilmiş çok fonksiyonlu bir RBS sistemi olan PWM RIS ise Fujifilm Synapse Pacs sistemi ile tam entegre olup diktasyon, raporlama ve tüm entegrasyon süreçlerini içerisinde barındıran bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Daha fazlası için, 25-27 Ekim 2018 tarihleri arasında, Pullman Hotel’de gerçekleşecek HIMSS’18 Eurasia’daki Fujifilm standına bekleriz.

[/column] [column width=”1/1″ last=”true” title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

 

[/column]