Gemini, klinik karar destek sistemleri ile Türkiye’nin her yerinde

Tıbbi veritabanı alanında sektörün önde gelen firmalarından UpToDate, Elsevier ClinicalKey, Lexicomp, Future Science ve Türkiye Klinikleri’nin Türkiye temsilciliğini yapan Gemini A.Ş., tıp alanında güncel ve kanıta dayalı bilgiler içeren e-kaynak ihtiyaçlarına cevap veriyor. 26 yılı aşkın deneyimi ile Tıp Fakülteleri ve hastanelerin bilgi merkezlerine ürün ve hizmetler sunan Gemini’nin klinik karar destek sistemleri, Türkiye’de 70’den fazla Tıp Fakültesi ve Sağlık Bakanlığı’na ait 60 Eğitim ve Araştırma hastanesinde etkin bir şekilde kullanılıyor.

İleri teknolojilerin kullanıldığı elektronik veri tabanları ve yazılımları ile hastanelerin servis kalitesini artırma yönünde etkin çalışmalar yapan firma, temsilcisi olduğu online klinik karar destek sistemlerini, hastane işletim sistemlerine (HİS) entegre ederek hekimlerin erişimine sunuyor. UpToDate platformu üzerinden bir kerelik yapılacak kayıt işleminden sonra UpToDaTe kinik karar destek sistemine uzaktan erişim (ev/ofis/ cep telefonlarından, mobil cihazlardan) sağlanılıyor ve UpToDate aplikasyonu mobil cihazlara indirilerek kolayca kullanılıyor.

Bu minvalde Gemini’nin Türkiye temsilcisi olduğu ‘UpToDate Klinik Karar Destek Sistemi’ de, HIMSS 6 ve 7 seviyesindeki hastaneler için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından 14 Nisan 2019 tarihine kadar deneme erişimine açıldı.

25-27 Ekim 2018 tarihleri arasında, Pullman Hotel’de gerçekleşecek HIMSS’18 Eurasia’da Gemini standına bekleriz.

Follow us: