Gemini, klinik karar destek sistemleri ile Türkiye’nin her yerinde

Tıbbi veritabanları alanında sektörün önde gelen firmalarından UpToDate, Elsevier ClinicalKey, STATdx Radyoloji karar destek Sistemi, Lexicomp Türkiye temsilciliğini yapan Gemini A.Ş.; hastanelerin, tıp alanında güncel ve kanıta dayalı bilgiler içeren e-kaynak ihtiyaçlarına cevap veriyor.

26 yılı aşkın deneyimi ile Tıp Fakülteleri ve Hastanelere yaygın hizmetler sunan Gemini’nin sunduğu klinik karar destek sistemleri; Türkiye’de 70’den fazla Tıp Fakültesi ve Sağlık Bakanlığı’na ait 60 Eğitim ve Araştırma hastanesinde etkin bir şekilde kullanılıyor.

İleri teknolojilerin kullanıldığı elektronik veri tabanları ve yazılımları ile hastanelerin servis kalitesini artırma yönünde etkin çalışmalar yapan firma, temsilcisi olduğu online klinik karar destek sistemlerini, hastane işletim sistemlerine (HİS) entegre edilmesini sağlayarak hekimlerin hızlı erişimine sunuyor.

UpToDate Klinik Karar Destek Sistemi; HIMSS 6 ve 7 seviyesindeki hastaneler için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından 14 Nisan 2019 tarihine kadar deneme erişimine açıldı . UpToDate platformu üzerinden bir kerelik yapılacak kayıt işleminden sonra UpToDate klinik karar destek sistemine uzaktan erişim (ev/ofis/cep telefonlarından, mobil cihazlardan) sağlanılıyor ve UpToDate aplikasyonu mobil cihazlara indirilerek kolayca kullanılıyor.

Elsevier STATdx Radyoloji Karar Destek Sistemi ise 8 Kasım 2017 – 2 Şubat 2018 tarihleri arasında T.C Sağlık Bakanlığı TELETIP SİSTEMİ’ne entegre edilerek ilgili hastanelerdeki radyologların deneme erişimine sunuldu.
Kanıta dayalı önde gelen TIP e-veritabanı platformlarında, Türkiye’nin her bölgesinde yaygın destek veren Gemini A.Ş.; sunduğu karar destek sistemleri ile tanısal hataların ve tanı amaçlı mükerrer testlerin azaltılmasına, hastaların yeniden hastaneye yatma oranının düşürülmesine, hastaların hastanede kalış sürelerinin azaltılmasına etki ederek hasta güvenliğinin ve bakım kalitesinin arttırılmasına katkıda bulunuyor.