Giyilebilir Teknolojiler ve Akıllı Sağlıkta LiveWell

Geliştirdiği giyilebilir teknoloji ürünleri ve 3. taraflarca üretilen diğer cihazlar vasıtasıyla topladığı verileri medikal sağlık hizmetlerine dönüştüren LiveWell Giyilebilir Sağlık Teknolojileri ve Hizmetleri Anonim Şirketi, ölçüm, tıbbi danışmanlık ve acil müdahale hizmeti tanıyan iş modeli ile Sağlık Tesislerine gelişmiş bir hizmet altyapısı sağlıyor.

Hastaların günlük yaşam desenleri hastadan ilk başvurusu esnasında alınan beyana dayalı ve kısıtlı bilgiler nedeni ile kişilerin günlük yaşam faaliyetleri ve alışkanlıkları takip edilememekte. LiveWell ürünleri ile hastanın günlük yaşam aktivitesinin bir “günlük” gibi takip edilebilmesi ile hastalara doğru tedavi ve hizmetin götürülmesi sağlanabiliyor. Bu yaşam desen verisi ve medikal ölçüm verileri makine öğrenme algoritmaları ile anlamlandırılıp işlenerek tek bir platformda toplanıyor. Toplanan bu veriler hastanın rızası alınarak sağlık tesisleri ve sigorta kurumları ve bağlı bulunduğu kurumlar ile otomatik olarak gerçek zamanlı paylaşabiliyor ve hastanın kronik hastalık profili çıkarılarak kişiye özel tedavilerin uygulanabilmesi sağlanıyor.

LiveWell’in Cardiom 12 kanal mobil elektrokardiyagram cihazı ile sürekli EKG ölçümleri alınabildiği gibi cihaz üzerinde gerçek zamanlı aritmi analizi ve tespiti, alarm bildirimleri yapılabiliyor. Bu ölçüm verileri detaylı olarak incelenerek kritik sağlık alarmları durumunlarında otomatik ambulans süreçlerinin devreye alınması ve tedavi yönteminin hekimler tarafından belirlenerek başlatılması için LiveWell Akıllı Sağlık platformuna iletiliyor. Live Well Akıllı Sağlık Platformu her türlü medikal ölçüm cihazlarından gelen büyük veriyi medikal algoritmalar ile anlamlandırarak kronik hastalık tanı, teşhis ve takibine ilişkin tüm bilgileri gerçek zamanlı olarak hekim ve hastamadır hizmetine sunuyor. Hekimlerin kullanımına sunulan EKG Analiz uygulaması ile şeritler, atımlar, bazında detaylı analizler yapmak; eğilim analizi, diagnostik analiz, takogram analizlerini yapabilmek, saniyeler içinde hastaya ilişkin detaylı EKG raporu alabilmek mümkün. Mobil uygulama ile hekimler hasta ile sürekli iletişimde olduğundan her iki tarafın da hastalık takibi ve tedavi süreci hızlı ve kolay yürüyor. Uygulamaların web tabanlı yapısı, hekimlerin zaman ve mekan bağımsız uygulamaya erişmelerini sağlayarak, bu yolla hastanın 24 saat izlenmesi ve alarm durumlarında hızlı müdahale edilmesi mümkün oluyor. Hastanın konumunun izlenmesine rıza göstermesi ile acil müdahale edilmesi gereken durumlarda, hastanın bulunduğu lokasyona en yakın sağlık tesisinden ambulans gönderilmesi, ambulans hastaya ulaşmadan tedaviye ilişkin girdi oluşturacak tanı ve teşhise yönelik tüm raporların hekime sunulması ile hastanın hayati müdahalesinin hızlı ve etkin yapılması sağlanıyor.

LiveWell Akıllı Sağlık platformu, hizmet yapısı sayesinde tüm sağlık tesislerinin hastane yönetim sistemleri ile uyumlu ve entegre çalışabiliyor. Platform içerisinde tasarlanmış sadakat ve kampanya yönetimi altyapısı ile hastaların hekimleri ve sağlık tesisleri ile iletişimi kuvvetlendirilmiş olup cihaz gerçek zamanlı telemetri, holter ve olay kaydedeci olarak uzaktan yönetilebilen farklı modları ile kullanılabiliyor. Bu yolla sağlık tesislerine 4 cihaz yerine 1 cihaz alarak ciddi bir kazanç elde edilebiliyor. GSM üzerinden bilgi alışverişi yapmasının yanısıra blue tooth ile diğer mobil cihazlar ile haberleşme ve bilgi alışverişine olanak sağlıyor. GPS ile lokasyon takibi ile hastaları her an izlemek mümkün oluyor.

LiveWell’in ayrıca son teknoloji ile hazırladığı yoğun bakım ünitesi gerçek zamanlı hasta monitörü ve giyilebilir 12 kanal Tişört EKG çalışmaları ile ambulans ve tüm acil müdahale ortamları için kullanılacak akıllı ventilatör çalışmaları bulunuyor.

Daha fazlası için, 25-27 Ekim 2018 tarihleri arasında, Pullman Hotel’de gerçekleşecek HIMSS’18 Eurasia’daki LiveWell standına bekleriz.