HIMSS EMRAM Seviye 6 & 7 Ödül Töreni Gerçekleşti

Avrupa’nın En Başarılı Ülkesi: TÜRKİYE
Türkiye’nin Sağlık Bilişimindeki başarısı, ABD ve Avrupa’dan gelen HIMSS yetkilileri tarafından tescil edildi. 164 hastanenin yöneticileri ödüllerini T.C. Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, HIMSS USA III. President & CEO’su Harold “Hal” Wolf ve HIMSS Analitik Avrupa ve Latin Amerika, Birleşik Krallık Bölge Direktörü John Rayner, T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. M. Mahir Ülgü, Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi ve HIMSS Türkiye Direktörü Dr. İlker Köse’nin elinden aldı.

T.C. Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci: “Yarın bu dönüşümün ülke kazandırdıklarını herkes hayırla yad edecek”
Ödül alan hastane yöneticilerine övgü ile hitap eden T.C. Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci,“Türkiye’de sağlığı daha iyi noktalara taşıyacak, sağlık kalitesini artırarak hem hastaya hem hekime katkı sağlayacak, sağlık maliyetlerini aşağıya çekecek ülkenin bütününe yaptığınız iyilik bugün belki önünüze konmuyor ama yarın bu dönüşümün ülke kazandırdıklarını herkes hayırla yad edecek” dedi.

HIMSS USA III. President & CEO’su Harold “Hal” Wolf: “Burada politika, liderlik ve muazzam düzeyde bir çaba karşımıza çıkıyor”
Sadece bir hastanenin elektronik kayıtlarının entegrasyon sürecinde olayın sadece teknolojiden ibaret olmadığını belirten HIMSS USA III. President & CEO’su Harold “Hal” Wolf, “Burada asıl önemli olan süreç değişimi. Entegrasyonun gerçekleşmesi zaman, süreç ve liderlik gerektiriyor. Medikal kayıtların dijital hale gelmesi noktasında çok fazla efor gösteren hastaneler gözlemledik. Geriye yaslanıp baktığımızda vatandaşların iyileştirilmesi noktasında160’ın üzerinde hastanede bunun gerçekleşmesi noktada koca bir ülkede neler yapıldığına bakarsak burada politika, liderlik ve muazzam düzeyde bir çaba karşımıza çıkıyor” şeklinde konuştu.

HIMSS Analitik Avrupa ve Latin Amerika, Birleşik Krallık Bölge Direktörü John Rayner: “Güçlü bir liderlik, klinik yapının sürece dahil edilmesi ve yatırım öne çıkıyor”
Zorlu şartlar altında dijitalleşme süreçlerini başaran hastaneler ile bir arada bu platformda olmanın gururunu yaşadığını ifade eden HIMSS Analitik Avrupa ve Latin Amerika, Birleşik Krallık Bölge Direktörü John Rayner, “Bu başarıda güçlü bir liderlik, klinik yapının sürece dahil edilmesi ve yatırım olmak üzere üç olgu öne çıkıyor. Türk hastanelerinin bu çalışmalarını takdirle karşılıyorum” dedi.

T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. M. Mahir Ülgü: “Yaptığımız çalışmalar ölçeklendirmek ve belgelendirmek açısından önemli bir değer”
HIMSS EMRAM’ın hastaneler için iyi bir ölçek olduğunu söyleyen T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. M. Mahir Ülgü ise “Yaptığımız çalışmaları ölçeklendirmek ve belgelendirmek açısından önemli bir değer. Bir de bu süreçte çalışanlar var. Birbirinden değerli hekimlerimiz, hastane yöneticilerim ve sağlık çalışanlarımız olduğu gibi bir yandan da bu ölçeklendirmenin içinde bulunan ve bizimle aynı heyecanı yaşayan doğrudan ya da dolaylı herkese, 81 milyon vatandaşımız da buna dahil olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunarım. Bu çalışmalar bulunduğumuz coğrafyada sağlık bilişim üssü olma yolunda oldukça önemli ve hızlı adımlar attırmıştır” şeklinde konuştu.

Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi ve HIMSS Türkiye Direktörü Dr. İlker Köse;“Hasta güvenliği ve sağlık kalitesini artırmak adına çalışmalara devam edecek”
Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi ve HIMSS Türkiye Direktörü Dr. İlker Köse de tüm hastane ve il sağlık yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkürlerini belirterek bundan sonraki süreçte de hasta güvenliği ve sağlık kalitesini artırmak adına çalışmalara devam edileceğini söyledi.