HIMSS Eurasia, ‘Avrasya’ ismini hak ediyor

#saglikbilisimi #HIMSS18Eurasia #dijitalhastane #healthIT #HIMSS18Eurasia

HIMSS’18 Eurasia’da konuşan İzmir-Tire Devlet Hastanesi, HIMSS Yönetim Konseyi Üyesi, HIMSS 7 Program Yöneticisi Gürhan Zincircioğlu, HIMSS Eurasia’nın ‘Avrasya’ ismi ile daha başarılı çalışmalara imza atacağını söyledi.

5 yıldır HIMSS’in içindeyim. Hastanem Seviye 7 hastane olarak Avrupa’nın 4 hastanesinden biri. Bu sene ‘HIMSS Avrasya’ sloganı ve başlığı ile bu toplantıya katılıyoruz ve gerçekten de Avrasya ismini hak ettiğini düşünüyorum.

Türkiye’de sağlık bilişiminde yazılım sektöründe ve altyapıda oldukça ilerleme kaydedildi. Şu anda Türkiye’de 160 küsur seviye 6 ve 1 adet seviye 7 hastane olmasında bu yazılımcı arkadaşlarımızın rolü çok büyük. Şu anda Türkiye’de hiçbir yabancı yazılım şirketi çalışmamakta. Bu, bizim gerçekten büyük bir başarımız olduğunu gösteriyor. Bu seneki etkinliğe gelince; adının da hakkını verdiğini düşünüyorum. Bundan sonra HIMSS Avrasya adı ile devam etmesinin daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Katılımcı ülkelere baktığımız zaman oldukça ciddi bir katılım var. Bu da Türkiye’nin uzun vadede ne kadar önemli bir noktada olduğunun göstergesi. Bunu yurtdışında katıldığım toplantılarda da bana geri bildirimde bulunan kişilerin yorumlarından da fark ediyorum. Türkiye’ye inanılmaz bir ilgi,destek ve övgü var. Bundan sonraki toplantılarda belki toplantının içeriğini biraz daha zenginleştirip aynı zamanda katılımcı sayısının da artırılabilmesi için sosyal medyada çeşitli etkinliklerle daha da kapsamı yaygınlaştırılabilir.

Benzer fuarlara da aynı zamanda Türk heyeti olarak katılıp oralarda buradaki toplantıyı tanıtma bağlamında çalışmalar yapılabilir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ileride daha iyi çalışmaların olacağına da inanıyorum.