HIMSS + Eurasia, bölge ülkelerin bakanlarının buluşmasına ev sahipliği yapacak

Amerika, İngiltere, İskoçya, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Kırgız Cumhuriyeti, Filistin, Pakistan, Azerbaycan, Karadağ, Arnavutluk, Namibya, Gürcistan ve Ukrayna gibi ülkelerden katılım beklenen HIMSS + Eurasia, bölge ülkelerin Bakanlarını ve üst düzey yöneticilerini ağırlayacak.

Türkiye ve konuk ülkelerle sağlıkta bilişim ve teknoloji alanında işbirliklerine ve istişare ortamlarına zemin oluşturması hedeflenen HIMSS + Eurasia’nın 17 Kasım Çarşamba günü, Antalya Kremlin Palace Asteria’da gerçekleşecek açılışında T.C. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın ev sahipliğinde Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Ankica Gudeljević, Kırgız Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Alymkadyr Beishenaliev, Filistin Sağlık Bakanı Mai Alkaila, Pakistan Pencap Hükümeti Sağlık Bakanı Dr. Raashid Yasmin ve Namibya Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanı Dr. Kalumbi Shangula konuşmacı olarak yer alacak.

HIMSS + Eurasia programı için tıklayın! 

HIMSS + Eurasia tüm sağlık yöneticilerini ve BT profesyonellerini, sürekli değişen ve gelişen sağlık sektöründe geleceği birlikte keşfetmeye davet ediyor!
17-19 Kasım 2021 tarihleri arasında, Antalya Kremlin Palace Asteria’da ve ExpoNext Dijital Kongre ve Fuar platformunda hibrit olarak yapılacak HIMSS + Eurasia, sağlık sektöründe güncel gelişmeleri takip etme ve gelecek sağlık senaryolarını keşfetme imkanı sunacak. Dijital teknoloji sunumları ile etkinliğe hazırlanan firmalar sağlık BT alanında yeni ürün ve teknolojilerini HIMSS + Eurasia’da sergileyecek.
T.C. Sağlık Bakanlığı’nın destek ve himayeleri başta olmak üzere TOBB, TİM, KOSGEB, OHSAD, İEİS, ÜHB, İVEK, AİFD, TÜSAP, MÜSİAD, İSEK ve OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi ile üniversiteler ve özel hastanelerin desteğinin yanı sıra bölge ülkelerinin sağlık otoritelerinin katılımıyla gerçekleşecek HIMSS + Eurasia Konferansı, inovasyona dayalı sağlık çözümleri ve en iyi BT uygulamaları ile buluşma fırsatları sunacak.
Dijital hastane, e-sağlık, sağlıkta akıllı sistemler ve teknolojiler, yeni teknolojiler, yapay zekâ ve ileri uygulamaların sergileneceği sağlık bilişimi fuarı da bu kapsamda sağlık bilişim firmaları ile kamu, özel sektör ve akademiden sağlık yöneticileri ve sağlık BT profesyonellerini aynı çatı altında buluşturacak. Sektör oyuncularının ticari bağlantılar kurarak işbirliği fırsatları yakalayabileceği fuar alanının yanı sıra etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek B2B görüşmeler de hedef kurum ve alıcılarla görüşme ortamları sağlayacak.

HIMSS + Eurasia, konusunda uzman konuşmacılar ve birbirinden ilginç konu başlıkları ile dikkat çekiyor!
Cumhurbaşkanlığı Sağlık Politikaları Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Serkan Topaloğlu, T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Prof. Dr. Sabahattin Aydın, T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı M. Fatih Kacır, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, TİTCK Başkanı Doç. Dr. Tolga Karakan, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. Mahir Ülgü, Sağlık Bakan Danışmanı Prof. Dr. Teyfik Demir, USHAŞ Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya, TÜSEB Yapay Zeka Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Songül Varlı, Hacettepe Yapay Zeka Bölümü Kurucusu, SBSGM Danışmanı Prof. Dr. Ebru Sezer, gibi sektörün öncü isimleri HIMSS + Eurasia konuşmacıları arasında yerini aldı. Antalya Kremlin Palace Asteria buluşmasında sınırlı sayıda kayıt imkanı bulunduğundan sizler de şimdiden kaydınızı yaptırın!