HIMSS Eurasia’nın Bölgesel Liderliği Tescillendi

HIMSS Eurasia… Avrasya Bölgesinde Sağlık Bilişiminin En Büyük Etkinliği…

HIMSS üst düzey yöneticileri ile Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı temsilcileri HIMSS Eurasia için Las Vegas’da bir araya geldi. Amerika Birleşik Devletleri Nevada Eyaleti Las Vegas şehrinde 5-9 Mart 2018 tarihleri arasında Venetian – Palazzo – Sands Expo Center’da düzenlenen HIMSS Konferansı ve Fuarı’nda gerçekleşen toplantıda, HIMSS Eurasia etkinliğinin bölge coğrafya üzerindeki liderliği ve öncü rolü tescillendi.

Başta Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci olmak üzere Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile Medipol Üniversitesi’nden HIMSS Analitik Türkiye Direktörü Yrd. Doç Dr. İlker Köse ve HIMSS Türkiye Koordinatörü Suna Kırdağ Mahir, İzmir Tire Devlet Hastanesi Dr. Gürhan Zincircioğlu ile HIMSS CEO ve Başkanı Hal Wolf, HIMSS Başkan Yardımcısı Bruce Steinberg, HIMSS Başkan Yardımcısı Cathrine Ryan, HIMSS Latin Amerika ve Avrupa Direktörü John Rayner, HIMSS Kıdemli Komünite Müdürü Angela Velkova ve HIMSS Eurasia ekibinden Ekspotürk CEO’su Beşir Kemal Şahin ile Ekspotürk Uluslararası Pazarlama Direktörü Betül Arslan’ın yer aldığı toplantıda, Türkiye’nin sağlık bilişimi açısından elde ettiği başarıların detayları paylaşılarak, HIMSS Eurasia etkinliği ile sağlık bilişimi alanında bölge coğrafya için Türkiye’nin önemli bir üs olacağı konusunda karşılıklı fikir birliğine varıldı.

Türkiye’nin sağlık alanında katettiği mesafenin tüm bölge ülkeleri ve gelişmekte olan ülkeler açısından Türkiye’yi rol model konumuna getirdiği vurgulandı. Toplantıda, 25-27 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek HIMSS Eurasia etkinliği ile sadece Türkiye’deki değil, aynı zamanda tüm dünyadaki profesyonellere sağlık teknolojilerindeki dönüşümler ve yatırımlar hakkında bilgi sahibi olma ve bilgi paylaşımı ortamında bulunma fırsatı sunulacağı kaydedildi.