HIMSS üst düzey yöneticileri Sağlık Bakanlığını ziyaret etti

HIMSS CEO ve Başkanı Hal Wolf ve beraberindeki ekip 10 Nisan Salı günü başta Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci olmak üzere Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile biraraya geldi. ABD Las Vegas’ta Mart ayında düzenlenen HIMSS Konferansı ve Fuarında yapılan toplantının devamı niteliğindeki buluşmada HIMSS Eurasia’nın Avrasya bölgesinde sağlık bilişimi konusunda en büyük etkinlik olduğu ve Türkiye’nin bölgedeki öncü rolü konuşuldu.

Sağlık Bakanlığında gerçekleşen toplantıya Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci ve Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. Mahir Ülgü ev sahipliği yaptı. Toplantıya HIMSS yöneticilerinden HIMSS CEO ve Başkanı Hal Wolf, HIMSS Başkan Yardımcısı Cathrine Ryan, HIMSS Latin Amerika ve Avrupa Direktörü John Rayner, HIMSS Kıdemli Komünite Müdürü Angela Velkova ve HIMSS Avrupa ve Latin Amerika Satış Direktörü Adeline Goffin ile Medipol Üniversitesi’nden HIMSS Analitik Türkiye Direktörü Yrd. Doç. Dr. İlker Köse ve HIMSS Türkiye Koordinatörü Suna Kırdağ Mahir katıldı. HIMSS Eurasia ekibinden Ekspotürk CEO’su Beşir Kemal Şahin, Kurucu Ortak Feyzullah Akben ile Uluslararası Pazarlama Direktörü Betül Arslan da toplantıda yer aldı.

Türkiye’nin sağlık bilişimi açısından elde ettiği başarıların gündeme geldiği toplantıda HIMSS Eurasia etkinliği ile sağlık bilişimi alanında bölge coğrafya için Türkiye’nin önemli bir üs haline geldiği bir kez daha vurgulandı. Görüşmelerde ayrıca, 25-27 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek HIMSS Eurasia etkinliğinin sadece Türkiye’de ve bölge coğrafyası değil, aynı zamanda tüm dünyadaki profesyonellere sağlık teknolojilerindeki dönüşümler ve yatırımlar hakkında bilgi sahibi olma ve bilgi paylaşımı ortamında bulunma fırsatı sunulacağı kaydedildi. Türkiye’nin sağlık ve sağlık bilişimi alanında geldiği noktanın bölge coğrafyası için Türkiye’yi örnek alınacak ülke haline getirdiği belirtildi.

HIMSS Eurasia Ankara Toplantısı

Toplu fotoğraf soldan sağa; B. Kemal Şahin, Feyzullah Akben, Dr. Mahir Ülgü, Dr. Şuayip Birinci, Hal Wolf, John Rayner, Adeline Goffin, Suna Kırdağ Mahir, Cathrine Ryan, Yrd. Doç. Dr. İlker Köse, Betül Arslan, Angela Velkova