HIMSS’19 Eurasia “Dijital Hastane” simülasyonu göz doldurdu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, konuk Sağlık Bakanları ve beraberindeki heyet HIMSS’19 Eurasia’da “Dijital Hastane” alanını gezdi.

HIMSS Eurasia etkinliklerinin önemli bir platformu olan “Dijital Hastane” simülasyonu bu yıl da ileri teknoloji ürünler ve uygulamalar ile göz doldurdu.
HIMSS’19 Eurasia ziyaretçilerinin HIMSS EMRAM 7 validasyonu almış hastanelerin dijital konseptleri nasıl olmalı sorusuna cevap bulacağı “Dijital Hastane” simülasyonu, bir hastanede olması gereken acil, poliklinik, ameliyathane, yoğun bakım, server odası, gibi birimleri de içeren konsepti ile etkinlikte yerini aldı.

Ziyaretçilere hastanelerin dijital süreçlerinde çözümün parçası olan yazılım, donanım, cihaz ve teknolojik ürünlerin kullanımı ve uygulamalarını örnekleri ile tecrübe etme imkanı sunan “Dijital Hastane” alanında, hasta güvenliğini ve kişisel verilerin mahremiyetini önceleyen, sağlık profesyonellerinin hasta bakımı ile ilgili işlerini kolaylaştırarak hastaya daha iyi ve kaliteli zaman ayırmasını sağlayan sistemler paylaşıldı. “Dijital Hastane” alanının moderasyonunu etkinliğin ilk günü Medipol Üniversitesi TTO Direktörü ve HIMSS Türkiye Direktörü Dr. İlker Köse gerçekleştirdi ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile birlikte yurtdışından gelen konuk Sağlık Bakanları ve heyetlerine platformu anlattı. Etkinliğin ikinci ve üçüncü günlerinde ise “Dijital Hastane” alanını HIMSS EMRAM 6 ve 7 seviyelerinde başarılara imza atan hastanelerin temsilcilerinden Ankara Şehir Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Aziz Ahmet Sürel ve Tire Devlet Hastanesi – HIMSS Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi Uzm. Dr. Gürhan Zincircioğlu “Dijital Hastane” alanının moderasyonunu üstlendi.