HIMSS’19 Eurasia “Dijital Hastane” simülasyonu ile dikkat çekecek!

HIMSS Eurasia etkinliklerinin önemli bir platformu olan “Dijital Hastane” simülasyonu bu yıl da ileri teknoloji ürünler ve uygulamalar ile göz dolduracak.

HIMSS’19 Eurasia ziyaretçilerinin Türkiye’de geleceğin hastaneleri nasıl olacak, hastanelerin bilgi yazılım sistemleri nasıl olmalı, HIMSS EMRAM 7 validasyonu almış hastanelerin dijital konseptleri nasıl olmalı gibi sorularına cevap bulacağı “Dijital Hastane” simülasyonu, bir hastanede olması gereken acil, poliklinik, ameliyathane, yoğun bakım, server odası, gibi birimleri de içeren konsepti ile etkinlikte yerini alıyor.
Ziyaretçilere hastanelerin dijital süreçlerinde çözümün parçası olan yazılım, donanım, cihaz ve teknolojik ürünlerin kullanımı ve uygulamalarını örnekleri ile tecrübe etme imkanı sunan “Dijital Hastane” alanında, hasta güvenliğini ve kişisel verilerin mahremiyetini önceleyen, sağlık profesyonellerinin hasta bakımı ile ilgili işlerini kolaylaştırarak hastaya daha iyi ve kaliteli zaman ayırmasını sağlayan sistemler paylaşılacak.

30 Ekim – 1 Kasım 2019 tarihleri arasında, İstanbul Pullman Hotel’de düzenlenecek HIMSS’19 Eurasia’nın sponsorlarından Akgün, Turkcell, Philips, Vestel, Honeywell gibi firmaların ürün, hizmet ve teknolojileri ile yer aldığı “Dijital Hastane” alanının moderasyonunu etkinliğin ilk günü Medipol Üniversitesi TTO Direktörü ve HIMSS Türkiye Direktörü Dr. İlker Köse gerçekleştirecek ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile birlikte yurtdışından gelen konuk Sağlık Bakanları ve heyetlerine platformu anlatacak. Etkinliğin ikinci ve üçüncü günlerinde ise “Dijital Hastane” alanını HIMSS EMRAM 6 ve 7 seviyelerinde başarılara imza atan hastanelerin temsilcilerinden Ankara Şehir Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Aziz Ahmet Sürel ve Tire Devlet Hastanesi – HIMSS Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi Uzm. Dr. Gürhan Zincircioğlu “Dijital Hastane” alanının moderasyonunu üstlenecek.