HIMSS’19 Eurasia, HIMSS and Health 2.0 European Conference 2019’da tanıtıldı

HIMSS’19 Eurasia, Avrupa’nın en etkili dijital sağlık konferansı HIMSS and Health 2.0 European Conference 2019’da tanıtıldı. Dijital sağlık endüstrisinden tüketici sağlığı, hasta bakımı, dijital sağlık teknolojileri, büyük veri ve analitiği, yapay zeka çözümleri ve inovatif teknolojiler gibi sağlık bilişimi alanında faaliyet gösteren şirketler ve sağlık paydaşlarının bir araya geldiği organizasyonda, HIMSS’19 Eurasia yetkilileri 30 Ekim-1 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak etkinliğin tanıtımını yaptı.

Sağlık ve bakım hizmetleri, yaşlı bakımı, veri, yapay zeka ve inovasyon konularının gündeme taşındığı ve 3000’i aşkın dijital sağlık endüstrisi profesyonelinin ziyaret ettiği HIMSS and Health 2.0 European Conference 2019, 11-13 Haziran tarihleri arasında Helsinki’de düzenlendi.

Finlandiya, Estonya, Hollanda, Rusya, Kazakistan, Türkiye gibi ülkelerden bakanlık düzeyinde katılımın olduğu HIMSS and Health 2.0 European Conference 2019’a Norveç, İsveç, Rusya, İtalya, Hollanda, Türkiye, Polonya, Estonya, Belçika, Almanya, İngiltere, Bulgaristan, Güney Kore, Japonya, Singapur, Kazakistan, Kanada ve ABD’den firmalar stantlarıyla yer aldı.

HIMSS and Health 2.0 European Conference 2019’da, Türkiye’den Tire Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Fatih Hayali, Dr. Gürhan Zincircioğlu, Dr. Elife Özkan, Dr. Özgür Bolat, Ecz. Zehra Eraltuğ; Medipol Üniversitesi’nden Yard. Doç. Dr. İlker Köseoğlu; Akgün Yazılım’dan Temel Akgün ve Onur Soybaş ile birlikte Ekspotürk’ten Beşir Kemal Şahin ve Betül Arslan katılım sağladı. Akgün Yazılım’ın standı ile yer aldığı etkinlikte, Tire Hastanesi yeni kriterlere göre tekrar Seviye 7 ile sertifikalandırıldı ve ödüllendirildi.