Özel hastanelerin telesağlık ile hizmet verebilmesini de içeren Dijital Sağlık Yönetmeliği, T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci yönetiminde yapılacak toplantı ile değerlendirilecek

Özel hastanelerin telesağlık ile hizmet verebilmesi konusunu kapsayan Dijital Sağlık Yönetmeliği Değerlendirme Toplantısı, HIMSS + Eurasia kapsamında 18 Kasım 2021’de T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci yönetiminde gerçekleşecek. Özel hastane yöneticilerini ilgilendiren toplantıda sektör temsilcileri ile istişare ortamı sağlanarak Dijital Sağlık Yönetmeliğine ilişkin değerlendirmeler masaya yatırılacak.

HIMSS + Eurasia’da yerinizi almak için geç kalmayın! Sponsorluk fırsatları için tıklayın!
Bu yıl 17-19 Kasım 2021 tarihleri arasında Antalya Kremlin Palace Asteria’da ve ExpoNext Dijital Kongre ve Fuar platformunda hibrit olarak yapılacak HIMSS + Eurasia’ya ilgi hayli yoğun… Dijital teknoloji sunumları ile etkinliğe hazırlanan firmalar sağlık BT alanında yeni ürün ve teknolojilerini HIMSS + Eurasia’da sergileyecek.
T.C. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS iş birliği ile düzenlenen HIMSS Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı, bu yıl 17-19 Kasım tarihleri arasında kamu mensupları, akademisyenler, STK ve özel sektör temsilcileri ve politika yapıcıları bir araya getirecek.
T.C. Sağlık Bakanlığı’nın destek ve himayeleri başta olmak üzere TOBB, TİM, KOSGEB, OHSAD, İEİS, ÜHB, İVEK, AİFD, TÜSAP, MÜSİAD, İSEK ve OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi ile üniversiteler ve özel hastanelerin desteğinin yanı sıra bölge ülkelerinin sağlık otoritelerinin katılımıyla gerçekleşecek HIMSS + Eurasia Konferansı, inovasyona dayalı sağlık çözümleri ve en iyi BT uygulamaları ile buluşma fırsatları sunacak.
Dijital hastane, e-sağlık, sağlıkta akıllı sistemler ve teknolojiler, yeni teknolojiler, yapay zekâ ve ileri uygulamaların sergileneceği sağlık bilişimi fuarı da bu kapsamda sağlık bilişim firmaları ile kamu, özel sektör ve akademiden sağlık yöneticileri ve sağlık BT profesyonellerini aynı çatı altında buluşturacak. Sektör oyuncularının ticari bağlantılar kurarak iş birliği fırsatları yakalayabileceği fuar alanının yanı sıra etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek B2B görüşmeler de hedef kurum ve alıcılarla görüşme ortamları sağlayacak.

Tüm Sağlık Yöneticileri ve IT Profesyonelleri davetlidir!