PANEL – Açık İnovasyon: Sağlıkta Start-Up Vakti

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Orhan Çömlek’in moderatörlüğünü yaptığı toplantıda Boğaziçi Üniversitesi Inovita T& ISEK Koordinatörü Prof. Dr. Cengizhan Öztürk, Sağlık Bakanlığı TİTCK Başkan Yardımcısı İsmail Mert Vural, Hacettepe Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız ve doktorsitesi.com’dan Dr. Erden Asena konuşmacı olarak yer aldı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Orhan Çömlek,
“Start-Up’lar, tekno girişimcilerin karşılaştığı tüm problemleri birebir yaşadım. Uluslararası hale getirdiğimiz girişimler oldu. Ekosistemin tamamı ile işbirliği ile çalışmak gerekiyor.”

Boğaziçi Üniversitesi Inovita T& ISEK Koordinatörü Prof. Dr. Cengizhan Öztürk,
“Tüm dünya yaşlanıyor, medikal Start-Up’lara fazlasıyla ihtiyaç olacak. Gerçekten başarılı Start-Up’ların devlet desteklerin azını çok akıllıca kullandıklarını ya da kendi öz kaynaklarını kullandıklarını görüyoruz.”

Sağlık Bakanlığı TİTCK Başkan Yardımcısı İsmail Mert Vural,
“Sağlık Endüstrileri Dönüşüm ve Araştırma Platformu (SADE) ile Startuplar seviyelerine ve gelişim süreçlerine göre uygun teşvik paketlerine yönlendirilebilecek uygun ve son aşamaya gelmiş projeler yatırımcılarla bir araya getirilebilecektir.”

Hacettepe Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız,
“Start-Up işi her şeyden önce bir kültür. Bu kültür artık halka mal oldu. Halka mal olduğunda da hızla gelişiyor. Türkiye bu kültürü almıştır, bundan sonra hızlandırmalara ihtiyaç vardır. Fikirlerin süratle hayata geçirilmesi gerekiyor.”

doktorsitesi.com’dan Erden Asena
“Start-Up’ları ekonomiye ve ülkeye değer katıyor.”