Pharmed ile ilaç yönetimi emin ellerde

Hastanedeki ilaçların eczaneden hastaya ulaştığı ana kadar olan sürecin izlenmesini, yönetilmesini, raporlanabilmesini, ilaç güvenliğini sağlayarak kontrollü bir şekilde hastaya ulaşmasını sağlayan Agena Sağlık tarafından üretilen “Pharmed İlaç Yönetim Sistemi”, hastanın tedavi aşamasında, hekim tarafından yazılan ilaçları doğru hastaya, doğru zamanda, doğru doz olarak klinikte uygulama imkanı sunuyor ve uygulanan ilaçların otomatik olarak fatura edilmesini sağlayarak gelir-gider yönetimini en üst düzeye çıkarıyor.

Pharmed İlaç Yönetim Sistemi, kat istasyonlarından 7/24 ilaç temini sayesinde hastanın ilk doz ilaca erişim süresini 3-4 dakikaya düşürerek, tedavi etkinliğini artırıyor. Ayrıca zaman alıcı ilaç hazırlık, kayıt ve sayım işlemleri otomatik olarak sistem üzerinden yapılıyor. Tedavi değişikliği ve iade işlemleri anlık olarak yine sistem üzerinden yapılabiliyor. Hastaya uygulanmış reçeteler hem istasyon yönetici kabininden hem de eczacı modülünden takip edilebiliyor. Narkotik ilaçların şahitli alımı, soğuk zincir ilaçlara kontrollü erişim, sürekli sıcaklık ve nem takibi ve yetkisiz personelin ilaca erişiminin engellenmesi sayesinde ilaç ve stok güvenliğini artırıyor.

HIMSS-7 Sertifikasına sahip İzmir-Tire Devlet Hastanesinde üç yılı aşkın süredir kesintisiz hizmet veren Pharmed İlaç Yönetim Sistemi, hastane içerisinde eczaneden başlayarak tüm ilaç hareketlerinin izlenmesi ve kayıt altına alınabilmesine olanak tanıyarak süreç analizi, iş gücü optimizasyonu ve ileriye yönelik planlama yapılmasını sağlıyor.

İlaç otomasyonu ve sağladığı düzenli iş akışı sayesinde gerek eczanede gerekse servislerde Sağlık Bakanlığı Hizmet Kalite Standartları TÜSEB, HIMSS ve JCI Standartlarına uyum sağlayarak hizmet kalite seviyesini artıran Pharmed İlaç Yönetim Sistemi, kurumların ihtiyaçlarına uygun olarak planlanıyor ve kuruluyor. İhtiyaçlar değiştikçe tekrar konfigüre edilebilen modüler yapıya sahip.

Daha fazlası için, 30 Ekim – 01 Kasım 2019 tarihleri arasında, Pullman Hotel’de gerçekleşecek HIMSS’19 Eurasia’daki Pharmed standına bekleriz.

http://www.pharmed.com.tr/