Sağlık çalışanlarının dijital dönüşümü ve inovasyon yeteneklerini nasıl geliştireceğiz?

HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı’nda “Sağlık çalışanlarının dijital dönüşümü ve inovasyon yeteneklerini nasıl geliştireceğiz?” başlıklı oturum gerçekleşti.
Dijital sağlık uygulamaları ve teknolojilerinin insan sağlığının geleceğinde önemli rol oynadığının belirtildiği oturumda Sağlık Bakanlığı Bakan Danışmanı Umut Elmas, İzmir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mehmet Murat Öztop, Tire Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fatih Hayali ve NETAŞ Kurumsal, Kamu ve Uluslararası Pazarlar Satış Genel Müdürü Sinan Dumlu konuşmacı olarak yer aldı. Oturumda dijital sağlık teknolojilerinin sağlık çalışanlarının ve hastaların teşhis, tedavi ve rehabilitasyon süreçlerinde ortak hareket etmelerini sağlayarak tedavide başarı oranlarını yükselttiğine değinilen oturumda, bu teknolojilerin aynı zamanda sağlığın korunması ve geliştirilmesi aşamasında bireylere sağlık durumlarını kendi başlarına takip etme ve alternatif çözüm yolları sunma fırsatı sağladığı belirtildi.

T.C. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS ev sahipliğinde Ekspoturk organizasyonu ile gerçekleşen etkinliğe ilişkin detayları www.himsseurasia.com adresinden takip edebilirsiniz ! 👈

👇👇👇

#HIMSS#HIMSSEurope#HIMSSEurasia#DigitalHealth#MobileHealth#DijitalSağlık#TeleHealth#Telemedicine#Vaccine