Sağlık kurumlarında yenilik arayışı, inovasyon kültürünü nasıl teşvik ediyoruz?

HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı’nda “Sağlık kurumlarında yenilik arayışı, inovasyon kültürünü nasıl teşvik ediyoruz?” başlıklı oturum gerçekleşti.
Bir ülkenin rekabet gücünü artırmanın en öncelikli yolunun inovasyon ve AR-GE çalışmalarına yatırım yapmak olduğunun vurgulandığı oturumda konuşmacı olarak İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. CEVDET ERDÖLAnadolu Sağlık Merkezi Bilgi Sistemleri Direktörü Burak Uzkan ve AKGÜN AR-GE MERKEZİ YK Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Atalay yer aldı. İnovasyonun yeni ürünler pazar paylarının korunmasına yardımcı olup karlılığını artırdığı, büyümeye katkı sağladığı, eski ürünlerin yerini alabildiği ve üretim zamanını kısıtlayarak yeni ürün geliştirmeye katkı sağladığına dikkat çekilen oturumda, Türkiye için inovatif yerli üretim ile örnek sağlık hizmet süreçlerinin yürütülmesi gerektiği belirtildi. İnovatif çabaların ulusal nitelikte bütünleşik bir stratejiyle hayata geçirilmesi, kısa, orta ve uzun vadede hangi alt sektörler ve değer zinciri aşamalarına odaklanılması, değişim analizlerinin yapılması, uluslararası aktörlerle işbirliği ve inovatif ürünlerin ticarileşmesinin desteklenmesi gerektiğinin altı çizildi.

T.C. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS ev sahipliğinde Ekspoturk organizasyonu ile gerçekleşen etkinliğe ilişkin detayları www.himsseurasia.com adresinden takip edebilirsiniz ! 👈
👇👇👇
#HIMSS #HIMSSEurope #HIMSSEurasia #DigitalHealth #MobileHealth #DijitalSağlık #TeleHealth #Telemedicine #Vaccine