Sağlık sistemi dinamik bir sektör olarak görülmeli

HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı’nda “Pandemiyle Mücadelede teknolojinin kullanımı, inovatif modeller ve kurumlararası işbirliği sürecinde teknolojinin katkısı” konuşuldu. Oturumda Harvard University Küresel Sağlık Sistemleri Bölümünden Prof. Dr. Rifat Atun keynote konuşmacı olarak yer aldı.

Covid 19 pandemisine hazır olduğu düşünülen gelişmiş ülkelerin kötü performans sergilediği ancak bazı gelişmekte olan ülkelerin ise beklenenin aksine iyi bir süreç yönettiğine dikkat çeken Harvard Üniversitesi Küresel Sağlık Sistemleri Bölümünden Prof. Dr. Rıfat Atun, dijital teknoloji çözümlerini en iyi kullanan ülkelerin Covid 19 pandemisine en iyi cevap veren ülkeler olduğunu söyledi.  Birçok ülkenin sağlığı bir sosyal harcama olarak gördüğüne ve sağlık sisteminin dinamik bir sektör olarak görülmesi gerektiğine işaret eden Prof. Dr. Rıfat Atun, sağlık sistemlerinin yeni bir ürün olarak benimsenmesi ve yeni bir mantık ve düşünce tarzı geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

İnovasyon ve yeni teknolojinin ortaya çıkması için bir dizi dönüşüm adımı yapmak gerektiği belirten Atun, ilk olarak sağlıkta dijitalleşmeyi olabildiğince geliştirmek ve ardından kişiselleştirilmiş çözümlerin hayata geçirilmesi, tedarik süreçlerinde nelerin geliştirilmesi gerektiğinin ele alınması ve karşı tarafla konuşabilen otomasyon sistemlerinin hayata geçmesi gerektiğine değindi.

T.C. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS ev sahipliğinde Ekspoturk organizasyonu ile gerçekleşen etkinliğe ilişkin detayları www.himsseurasia.com adresinden takip edebilirsiniz ! 👈

👇👇👇

#HIMSS #HIMSSEurope #HIMSSEurasia #DigitalHealth #MobileHealth #DijitalSağlık #TeleHealth #Telemedicine #Vaccine