Sağlıkta dijitalleşmenin insan kaynağı ve sağlık turizmine etkileri

HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı’nda “Sağlıkta dijitalleşmenin insan kaynağı ve sağlık turizmine etkileri” başlıklı oturum gerçekleşti.
Sağlıkta dijitalleşmenin insan kaynağı ve sağlık turizmine etkilerinin masaya yatırıldığı oturumda Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Nüket Küçükel Ezberci, Memorial Sağlık Grubu CEO’su Ugur GencUSHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. /USHAŞ International Health Services Inc. YK Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin ve Edinburgh Kraliyet Hekimler Koleji Ulusal Klinik Veriler ve Dijital Lideri Dr. Mahmood Adil konuşmacı olarak yer aldı. Önümüzdeki bir kaç senede dünyada ve ülkemizde artan şekilde kullanılacak teknolojilerin sağlık turizmi hizmetinin veriliş şekline de yön vereceğinin belirtildiği oturumda nesnelerin internet, giyilebilir teknolojiler, 3D printing, yapay zeka, gerçek zamanlı dijital tercüme hizmetleri, uzaktan robotic ameliyatlar, yapay zeka ile uzaktan tanı, algoritmalar ile uzaktan tedavi planı ve Ar-Ge teknolojilerinin geleceğin araçları olduğu vurgulandı.

Sponsor: Vestel

T.C. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS ev sahipliğinde Ekspoturk organizasyonu ile gerçekleşen etkinliğe ilişkin detayları www.himsseurasia.com adresinden takip edebilirsiniz ! 👈

👇👇👇
Vestel Vestel International Vestel Technology Solutions
#HIMSS #HIMSSEurope #HIMSSEurasia #DigitalHealth #MobileHealth #DijitalSağlık #TeleHealth #Telemedicine #Vaccine

X
X