Sağlıkta gelecek HIMSS + Eurasia’da yazılacak!

Yapay zeka bir teknoloji mi yoksa müşahhas bir kişilik mi? Sağlıkta robotlar çağı başladı mı? Hangi tedaviler komple dijitale taşınabilir? Büyük veri ile pandemi yönetimi yapılabilir mi?
11-13 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacak HIMSS + Eurasia, sağlık sektöründe güncel gelişmeleri takip etme ve gelecek sağlık senaryolarını keşfetme imkanı sunuyor.

HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı, pandemi sonrası yeni normalde 11-13 Kasım 2020 tarihleri arasında sıra dışı bir dijital konferans ve fuar deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. Tüm sağlık yöneticileri ve IT profesyonelleri ExpoNext Dijital Kongre ve Fuar platformunda sürekli gelişen ve değişen sağlık sektörünün geleceğini birlikte keşfedecek.
T.C. Sağlık Bakanlığı’nın destek ve himayeleri başta olmak üzere, üniversitelerin, özel hastanelerin işbirliği ve bölge ülkelerinin sağlık otoritelerinin dijital ortamda ve interaktif katılımıyla gerçekleşecek HIMSS + Eurasia konferansı, pandemi sonrası inovasyona dayalı sağlık çözümleri ve en iyi IT uygulamaları ile buluşma fırsatları sunacak.
Sağlık sektöründe güncel gelişmeleri takip etme ve gelecek sağlık senaryolarını keşfetme imkanı tanıyan HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı kapsamında dijital hastane, e-sağlık, sağlıkta akıllı sistemler ve teknolojiler, sağlık bilişimi alanında ileri uygulamalar, yapay zeka ve yeni teknolojiler sağlık yöneticileri ve sağlık bilişimi profesyonelleri ile buluşacak.
COVID-19 pandemisi sürecinde yeni normalde sağlık sisteminde bizi nelerin beklediğinin masaya yatırılacağı HIMSS + Eurasia panellerinde yükselen değerlerden telehealth, mobil sağlık, 3d printing, virtual reality araçları, sağlık sisteminin sürdürülebilirliğinde teknolojinin rolü, dijital bilinçli hastalar, HBYS’den yapay zekaya pandemi yönetiminde sağlık bilgi sistemlerinin rolü ve sağlıkta robot çağı gibi konular gündeme taşınacak.
Yapay zeka bir teknoloji mi yoksa müşahhas bir kişilik mi, sağlıkta robotlar çağı başladı mı, hangi tedaviler komple dijitale taşınabilir ya da büyük veri ile pandemi yönetimi yapılabilir mi gibi sorularla yeni geleceğin tartışılacağı HIMSS + Eurasia, “pandemi ve sağlıkta dönüşüm” konseptiyle üst düzey sağlık otoritelerini, devlet yetkililerini, IT uzmanları ile kamu, özel ve üniversite hastane yöneticilerini dijital ortamda buluşturacak.
Sürekli değişen ve gelişen sağlık bilişimi alanında, yeni uygulama ve gelişmeleri keşfetmek üzere tüm sağlık profesyonelleri ve sağlık yöneticileri, 11-13 Kasım 2020 tarihlerinde yapılacak dijital toplantılara davetlidir.
Türkiye’nin sağlıkta dijital dönüşüm başarısı ve HIMSS EMRAM kriterleri bakımından kat ettiği mesafe, tüm bölge ülkeleri ve gelişmekte olan ülkeler bakımından Türkiye’yi rol model konumuna getirdi. Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerini kapsayacak şekilde uluslararası bir etkinlik olarak HIMSS’19 Eurasia, geçtiğimiz yıl 32 ülkeden 3000’den fazla ziyaretçiyi biraraya getirmiş ve Türkiye’nin bu başarısını daha da pekiştirmişti.