Sisoft, Sisohbys ile HBYS’de Fark Yaratıyor

Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri, 30 yılı aşkın sektörel tecrübesi ile geliştirdiği Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) çözümleri ile muhtelif ölçeklerdeki kamu hastaneleri başta olmak üzere, üniversite ve özel hastaneler ile sağlık kuruluşlarında başarı ile hizmet veriyor.

Gelişen teknolojiler ışığında bulut teknolojileri ile zincir hastane çözümleri geliştirerek bir bölge veya bir ülkenin sağlık sistemini, tek bir sunucu sisteminden yönetebilen Sisoft, 3. kuşak HBYS yazılımlarını 2012’den bu yana web tabanlı mimari ile üreterek sağlık profesyonellerinin hizmetine sunuyor.

Aralık 2016 tarihi itibari ile T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi olarak tescil edilen Sisoft, 15 yıldan bu yana bir Teknokent firması kimliği ile yazılım ve donanım ürünleri geliştirmekte olup halihazırda uluslararası arenada; Azerbaycan, Kazakistan, Pakistan, Senegal, Katar, Nijerya, Sudan, Suriye (Afrin) ve KKTC olmak üzere 9 farklı ülkede farklı dil destekleri ile hizmet vermekte ve “Sağlık Bilişimi”nde ileri teknolojiye sahip alt yapısı ve uzman personeli ile yüzünü dünyaya dönmeyi başarmış durumda.
Önceliği yakın coğrafyadaki ülkeler olmak üzere, tüm dünyada HBYS alanında ilk akla gelen ve tercih edilen bir firma olmak hedefi ile hareket eden Sisoft, bu anlamda uluslararası sertifikasyonlara sahip olan tek Türk firması olmanın haklı gururunu yaşıyor.

Dünya ölçeğinde gerek yazılım teknolojileri gerekse işlem hacimleri ile lider konumdaki HBYS firmalarının yer aldığı Amerika Birleşik Devletleri pazarında yer alabilmek hedefi ile hareket eden Sisoft, ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı – Sağlık Bilgi Teknolojisi Ulusal Koordinatör Ofisi (ONC) tarafından yetkilendirilmiş kuruluş SLI Compliance tarafından test edilerek Meaningful Use sertifikasını alan tek Yerli HBYS firması oldu.

2017 yılı Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması’ kapsamında Sisoft, 2016 rakamlarına göre 471’inci, Bilişim Hizmetleri Sektöründe ise 41’inci sırada yer aldı. Millet Kongre Merkezi’nde düzenlenen ASO 54. Yıl Ödül Töreni’nde ise Sisoft, Ar-Ge Merkezi ödülüne layık görülerek ödülünü bizzat Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın elinden aldı.