Türkiye, Avrupa ve Asya arasında her zaman köprü olmuş bir ülkedir

“Her he kadar tevazu sahibi olmaya çalışsak da gururlanmak hakkımızdır”
Medipol Üniversitesi adına konuşan Rektör Prof. Dr. Sabahattin Aydın ise HIMSS’18 Eurasia’ya ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyetini belirterek, “Son yıllarda hastanelerimizin dijitalleşmesi ve HIMSS derecelendirmelerinde önemli bir yol kat etmesi ile EMRAM Eğitim toplantılarının özellikle Avrupa ve Asya kapsamında burada yapılıyor olmasını hak ettiğimizi düşünüyorum. Türkiye olarak her he kadar tevazu sahibi olmaya çalışsak da gururlanmak hakkımızdır diye düşünüyorum.” dedi.

Kamu hastanelerinin başarısına vurgu yaparak özel sektörün yakın gelecekte hızlı bir şekilde bu süreci yaşayacağını ifade ederek şunları söyledi: “Türkiye’nin sağlıkta hızlı değişimi sadece ülkesinde değil, uluslar arası ilişkilerle interlandını geliştiren bir ülke olması hasebi ile komşu ülkelere de yaymaya başladı. Bu vesile ile HIMSS ile olan ilişkilerimiz, bir anlamda HIMSS temsilciliği açısından düşünürseniz sadece Türkiye sınırları içinde değil, Türkiye dışına da Türkiye merkezli olarak bu faaliyeti yayma konusunda önemli bir rol alacağımızı düşünüyorum.

Bu toplantının Avrasya olması sembolik bir anlam ifade ediyor. Türkiye medeniyetler açısından, ticaret açısından, politik ilişkiler açısından Avrupa ve Asya arasında her zaman köprü olmuş bir ülkedir. HIMSS’in Asya’ya yaygın bir şekilde açılması konusunda da çok rahat köprü olabiliriz. Türkiye bu anlamda da üzerine düşen görevi yapar diye düşünüyorum.”