Wolters Kluwer, 2 Güncel Klinik Karar Destek ve 1 Araştırma Aracı ile HIMSS 2018’de

Wolters Kluwer firması VisualDx®, 5MinuteConsult.com ve Ovid® Discovery olmak üzere üç veritabanı sistemi ile HIMSS Eurasia 2018’de yerini alıyor.

Görsel ağırlıklı klinik karar destek aracı VisualDx® ile hekimler, herhangi bir hastalık hakkında ihtiyaç duydukları bilgiye sistemden anında ulaşabiliyor. Hekimlerin doğru karar vermelerini destekleyen ve hızlandıran dünyanın en büyük tıbbi görüntü kitaplığı VisualDx®, 40 binden fazla görselle 2800 hastalığa klinik rehberlik sağlıyor. Hekimlerin tanısal sorularına yardımcı olmak için tasarlanan ve karar verme aşamasında teşhis desteği veren sistemde hekimler, hastaya özgü bulguları girerek hastayla ilgili gerçek zamanlı bir veritabanından tüm bilgilere erişebiliyor. Elektronik tıbbi kayıt sistemlerine kolayca entegre edilebilen içeriği ile kullanıcı dostu semantik arama sunuyor.

Sağlık çalışanları için güvenilir bir kaynak olan 5MinuteConsult.com, en sık karşılaşılan hastalık ve durumlarla ilgili teşhis ve tedavi bilgileri içeriyor. Masaüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefonlarda kullanılan 5MinuteConsult.com, tıbbi hataları ve maliyetleri azaltırken bilgiye hızlı ulaşma ve hasta bakımını geliştirmeye yönelik destek sağlıyor. Aynı VisualDx gibi 5MinuteConsult da elektronik tıbbi kayıt sistemlerine kolayca entegre olup, semantik aramayı birlikte sunuyor.

Sağlık, biyomedikal ve eczacılık elektronik kütüphaneleri için özel olarak geliştirilmiş, dünyanın en gelişmiş keşif platformu Ovid®Discovery, tüm araştırma ihtiyaçları için tek arama ve tek adres ile çözüm sunuyor. Deneyimsiz bir kullanıcının bile ihtiyaç duyduğu makalelere hızlı bir şekilde ulaşmasını destekleyen platform, bir kullanıcı anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini girdikten sonra, metin analizi sonuçları otomatik olarak kategorilere ayırıyor. Aynı zamanda yalnızca en alakalı sonuçları düzenleyip görüntüleyerek kullanıcıların deneyimini önemli ölçüde artıran Ovid®Discovery, 100 milyondan fazla bilimsel e-kaynak için veri, 1 milyondan fazla içerik seti ve 53 bin yayıncı ve toplayıcı koleksiyonları ile zengin bir içerik kaynağı.