Yeni Normalde Dünya Sağlık Sistemini Ne Bekliyor?

Yeni normalde şeffaflık, güven ve işbirliği içinde uluslararası işbirlikleri gerçekleştirmek neden önemli? Dünya ile entegre çözüm odaklı uygulamaların hızla hayata geçmesi pandemi süreçlerinde ne ifade ediyor? Bireylerin ve toplulukların ihtiyaç duydukları sağlık hizmetlerine finansal zorluk yaşamadan erişebilmeleri mümkün mü?

Pandemi ile mücadelede Türkiye’nin sergilediği başarılı performansa ilişkin bilgi paylaşan TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ, yeni normalde şeffaflık, güven ve işbirliği içinde uluslararası işbirlikleri gerçekleştirmek gerektiğine değindi. Pandemi gibi global krizlerin dünya ile entegre bir şekilde çözüm odaklı uygulamaları hızla hayata geçirerek aşılabileceğine vurgu yapan Akdağ, “evrensel sağlık kapsayıcılığı” olgusuna dikkat çekerek bütün bireylerin ve toplulukların ihtiyaç duydukları sağlık hizmetlerine finansal zorluk yaşamadan erişebilmeleri gerektiğini belirtti.

HIMSS + Eurasia’20’nin “Yeni Normalde Dünya Sağlık Sistemini Ne Bekliyor?” başlıklı oturumu izlemek için HIMSS EURASIA YouTube kanalını takip edin! https://www.youtube.com/watch?v=rTEs6nAc3mQ

HIMSS + Eurasia / 3-5 Kasım 2021
Sağlık Bilişimi ve Teknolojilerinde Büyük Buluşma
Tüm Sağlık Yöneticileri ve IT Profesyonelleri davetlidir!
Bizi takip edin: https://himsseurasia.com/
T.C. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS işbirliği ile düzenlenen HIMSS Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı, bu yıl 3-5 Kasım tarihleri arasında kamu mensupları, akademisyenler, STK ve özel sektör temsilcileri ve politika yapıcıları bir araya getirecek.
Sağlık sektöründe güncel gelişmeleri takip etme ve gelecek sağlık senaryolarını keşfetme imkanı tanıyan HIMSS + Eurasia kapsamında dijital hastane, e-sağlık, sağlıkta akıllı sistemler ve teknolojiler, sağlık bilişimi alanında ileri uygulamalar ve yapay zeka gibi sağlık alanında hayat bulan tüm yeni teknolojiler sağlık yöneticileri ve sağlık bilişimi profesyonelleri ile buluşacak.
Türkiye ve bölge coğrafyadaki ülkeleri hedefleyen HIMSS + Eurasia, uluslararası konuşmacılar, paneller ve eğitim toplantıları ve B2B görüşmeleri ile sağlık bilişim sektörünün tüm taraflarını buluşturacak. Sürekli değişen ve gelişen sağlık bilişimi alanında, yeni uygulama ve gelişmeleri keşfetmek için tüm sağlık camiasını 2021 yılı HIMSS + Eurasia etkinliğine davet ediyoruz.