Yeni Normalde Dünya Sağlık Sistemini Ne Bekliyor?

HIMSS + Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı’nda “Yeni Normalde Dünya Sağlık Sistemini Ne Bekliyor?” başlıklı oturum gerçekleşti.
Pandemi ile mücadelede Türkiye’nin sergilediği başarılı performansa ilişin bilgi paylaşan TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ, yeni normalde şeffaflık, güven ve işbirliği içinde uluslararası işbirlikleri gerçekleştirmek gerektiğine değindi. Pandemi gibi global krizlerin dünya ile entegre olarak çözüm odaklı uygulamaları hızla hayata geçirerek aşılabileceğini belirtti. Evrensel sağlık kapsayıcılığının öneminin pandemi sürecinde daha iyi anlaşıldığına vurgu yapan Akdağ, evrensel sağlık kapsayıcılığının bütün bireylerin ve toplulukların ihtiyaç duydukları sağlık hizmetlerine finansal zorluk yaşamadan erişebilmeleri olduğunu söyledi.

sponsor: Arçelik Global
T.C. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS ev sahipliğinde Ekspoturk orjanizasyonu ile gerçekleşen etkinliğe ilişkin detayları www.himsseurasia.com adresinden takip edebilirsiniz ! 👈

👇👇👇

#HIMSS#HIMSSEurope#HIMSSEurasia#DigitalHealth#MobileHealth#DijitalSağlık#TeleHealth#Telemedicine#Vaccine